Çiftçilere 294 Milyon 243 Bin Liralık Ödeme Bugün Yapıldı

8

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere yapılacak çay budama tazminat desteği, zeytin bahçeleri rehabilitasyonu, uzman eller projesi ve zeytin bahçeleri dahil 7 alandaki toplam 294 milyon 243 bin TL tutarındaki ödemenin bugün yapıldığını ve saat 18.00’dan itibaren hesaplarda olacağını duyurdu.

Tarım ve Orman bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, organik arıcılığından çay budama tazminatı desteğine, uzman eller projesinden zeytin bahçeleri rehabilitasyonuna kadar tam 7 alanda çiftçiye yapılan 294 milyon 243 bin TL’nin bugün hesaplarda yer alacağını ve yararlanan üreticilerin kontrol edebileceğini duyurdu.

Üreticiye 294 Milyon 243 Bin TL Ödeme Gerçekleşti

Bakan Dr. Pakdemirli, üreticiye verilen destek ödemelerine dair açıklamalarda bulundu. Bakan tarafından yapılan açıklamalara göre gerçekleşen ödemeler aşağıdaki kategori ve tutarlarca gerçekleşti.

Çay Budama Tazminatı Desteği için 256 Milyon 370 Bin TL
Hayvan Hastalıkları Tazminatı olarak 27 milyon 500 bin lira (toplam 628 yetiştiriciye)
Toprak Analizi Desteği kapsamında 1 Milyon TL
Geleneksel Zeytin Bahçelerinin Rehabilitasyonu Desteği kapsamında 1 Milyon 500 Bin TL (toplamda 422 çiftçiye)
Uzman Eller Projesi olarak 200 Bin TL (2 projeye)
Kırsal Kalkınma Desteği için 7 milyon 300 bin TL (52 projeye)
Organik Arıcılık Desteği olarak 373 bin TL (243 üretici için)

Saat 18:00’da Hesaplarda Olacak

Toplam 7 alanda üreticilere yapılan destekler bugün saat 18:00’dan itibaren hesaplarda yer alacak ve alıcılar hesaplarını kontrol ederek paraya erişim sağlayabilecek. Yapılan toplam destek tutarı, daha öncekine ek olarak 294 Milyon 243 Bin TL tutarında oldu. Destekten yararlanan üretici ve çiftçiler ise Bakan Pakdemirli’den gelen haberi sevinç ile karşıladı.

Bakan Pakdemirli: Hayırlı ve Bereketli Olsun

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, üreticilere yapılan para desteği ile ilgili iyi temennilerde bulundu. Bakan temennisinde, ‘’Üreticilerimiz, çiftçilerimiz bu ülke için üretmeye devam ettikçe bizler de onları desteklemeye devam edeceğiz. Bütün üreticilerimiz için hayırlı ve bereketli olsun.’’ ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.