Emekliye İşçiye Ve Memura Faizsiz Kredi

3

Faizsiz kredi demek insanlar için geçersiz bir şey veya asılsız haber gibi görünebilir. Fakat ülkemizde gerçek anlamda faizsiz kredi veren bankalar var. Özellikle 2020 yılında bu bankaların sayıları daha da arttı. Bu sebep ile siz de acil nakit ihtiyacınıza göre anında faizsiz kredi almanız mümkün. Geçen yıla bakarak faizsiz kredi veren bankaların sayısı üç kat yükseldi. Peki faizsiz ihtiyaç kredisinin sebebi ne? Faizsiz kredi vermek dini sebeplere uyum sağlamak amacı ile belirtilen özel kişilere ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyaç kredisi sağlamak ve bankalardan alınan kredilerin karşılığını ödememektir.

Ülkemizde dini sebeplere uygun faizsiz kredi veren katılım bankalar bulunur. Her bankanın uyguladığı şartlar değişken olmakla birlikte genelde tüm bankaların ortak olarak aramış oldukları konut-yapı kredisi kuralları da bulunmakta.  Bu bankalar ülkemizde katılım bankası olarak bilinmektedir. Katılım bankaları müşterilerine faizsiz kredi veriyor, müşteri aynı bankada fon yatırımı yapıyor banka daha fazla kazanıyor. Krediyi faizsiz vermelerinin amacı yatırımı ve kazancı yükseltebilmektir. O sebep ile bazı bankalar sadece yatırım amacı ile faizsiz kredi vermektedir.

Emeklilere Faizsiz Kredi

Emekliler on maaşa kadar faizsiz kredi alabilecekler. Emekliler maddi açıdan zorlandıkları zamanlarda emekli maaşı aldıkları bankaya başvuru yaparak 10 maaş kredisi alabilirler. On maaş ikramiye kredisi nasıl alınıyor? 1800 TL emekli maaşı alan bir kişi 5400 TL avans alınabiliyor. Artı olarak kredi olarak da 18 bin TL’ye kadar kredi veriliyor. Emeklilere kredi hemen veriliyor. Krediyi alabilmek için maaş alınan bankaya başvuru yapmak yeterli. Maaşınız ne kadarsa avans ya da kredi tutarı o kadar yükseliyor. Iki bin TL emekli maaşı alan bir kişi altı bin TL kadar avans alabilmektedir. Avanstan hiçbir miktarda faiz alınmayacak.

Aylık miktardan kesilecek olan avans oranı her ay emekli maaşının 4’de 1’i kadar kesilecektir. Iki bin TL emekli maaşı alan bir kişi avans kullanır ise aylık 500 TL avans için borç kesintisi olacaktır.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.