Ev Alacaklara Devlet Desteği

19

Kirada oturmak ve evsiz olmak hayatta yaşanabilecek en büyük sıkıntıların başında gelmektedir. Ev sahibi olmak küçük büyük her insanın en büyük hayalidir.

İyi bir iş imkanına sahip olan her birey ilk olarak ev alabilmek ve hem kendisini hem de geleceğini garanti altına almak isteyecektir. Ev sahibi olan bireylerin bile ilerde rahat bir hayat sürebilmeleri için ikinci bir ev alabilme isteği olabilmektedir. Fakat hayat şartlarının zorluğunda birikim yaparak ev alabilmek ancak bir hayaldi. Hem kira ödemek, hem evi geçindirmek, hem de kendi ihtiyaçlarınızı karşılamanın dışında kenara para koyarak ve birikim yapmaya çalışarak ev sahibi olmaları sadece bir hayalden ibaretti.

Mecliste tartışılan bir konu ise herkesin hayallerini gerçek yapmaya yönelik bir takım çalışmaların olduğunu göstermektedir. Devlet ev almak isteyen ve bunun için imkanı yettiğince bir takım birikim yapan tüm vatandaşlarına %15 nakit katkısı sağlayacağını duyurmuştur. Anlaşacağınız herhangi bir bankaya açacağınız hesap doğrultusunda belirli zamanlarda yapacağınız belirli miktar yatırımlarla başlayacağınız birikimlerinize almaya karar verdiğiniz evi seçene kadar devam edeceksiniz. Evi almaya karar verdiğinizde ise bankada biriken nakit paranıza tam %15 nakit desteğini de devlet size sağlayacaktır. Hem evi olmayan vatandaşlarına hem de emlak ve finans sektörüne canlılık katmak amacıyla planlanmış bu desteği herkes mutluluk ve sevinçle karşılamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.