Hibe Kredi Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır

24

Son yıllarda, devlet bünyesinde ve devlet tarafından verilen hibe kredilerin alınması söz konusu olmaktadır. Bu tür özel kredi uygulamaları, iş kurmak isteyenler için oldukça önemlidir. Devlet bünyesinde verilen hibe kredilerin amacı, ticareti canlandırmak, iş kurmak isteyenleri teşvik etmektir. Peki hibe kredi geri ödemesiz kredi nasıl alınır? Özel işyeri kurmak isteyen ve bankalardan kredi almak istemeyen, geri ödemeler konusunda sıkıntı yaşamak isteyemeyen kişiler hibe kredi uygulamasına başvurmaktadır. Bu anlamda, başvuru yapmak için samimi, gerçekten etkin ve kaliteli bir proje ile hibe kredi başvurusu yapmak gerekmektedir.

Hibe Kredi sadece sunulan proje kapsamında ve sadece iş amaçlı kullanılabilir. Buna geri ödemesiz olduğundan bir hibe desteği demek de mümkündür. Bu tür uygulamanın iki türü bulunmaktadır. Projenin sunumundan sonra, yapılan inceleme neticesinde, ya karşılıksız şekilde hibe kredi verilmesi, ya da kesinlikle faiz ödemesi olmadan size geri ödeme sağlanması şeklinde olmaktadır. Kaliteli iş yapısı olan, dürüst, kendini kanıtlamış firmaların hibe kredi konusunda olumlu sonuçlar aldığı bir gerçektir.

Hibe Kredi uygulamalarından özellikle, iş kurmak isteyen bayanlar da yararlanmaktadır. İşyerini büyütmek isteyenler de başvurabilir. Özellikle, yaptıkları el sanatlarını veya mutfak yeteneklerini ticari alanda kullanmak ve işyeri açmak isteyen bayanlara hibe kredi uygulamaları oldukça yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, iş hayatına atılmak isteyen kadınlarımızın hibe kredi yani geri ödemesiz kredi uygulamalarından yararlanması uygun olacaktır.

Bu tür krediler hakkında bilgi almak ve başvurmak için KOSGEB e başvurabilirsiniz. KOSGEB in özellikle büyük illerimizde temsilcilikleri yani bölge birimleri bulunmaktadır. Bu kurumlardan hem bilgi alabilir, hem de başvurularınızı yapabilirsiniz. Kesinlikle hibe kredi fırsatlarını kaçırmayın ve işlerinizi geliştirin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.